NEWS


zavod
21. 4. 2016

PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM....A PLÁNY DO BUDOUCNA?
Trochu jsme si už odpočinuli od pracovního a duševního vypětí spojeného s JSR 2016 a v klidu můžeme balancovat a přemýšlet co dál. Nejprve musím ještě jednou poděkovat milým partnerům, kteří se rozhodli, ať už finančně nebo materiálně, podpořit JSR 2016.
Zejména firmám STIASINI (kavárna, pekárna), CELTIMA (stany), UNITED BRANDS (alko, šampíčka)....sportovním firmám INOV8, THE NORTH FACE, DECATHLON, ENERVIT, BRUBECK, RUNCAT, BE MANIAX, SWIX, COMPRESSPORT....mediální podpoře RADIO BEAT, IQLANDIA, KALENDÁŘ LIBERECKA, LIBERECKÁ DRBNA, ČR SEVER, TRAILRUN.CZ, EXTRÉMNÍ ZÁVODY.CZ, SVĚT BEHU.CZ....a v neposlední řadě MĚSTU LIBEREC, BROKER CONSULTING, ČSOB POJIŠŤOVNA, JOHNNY SERVIS, PIVOVAR SVIJANY, PENZION UKO, SKI JEŠTĚD, BISTRAWVEG, HOTEL PYTLOUN, BOOT CAMP a mnohým dalším - bez vás by nešla udělat tak parádní akce, jaká 16.4.2016 pod Ještědem byla! Díky!!!

A CO DÁL?
No, jedno je jasné - 15.4.2017 se bude konat 2. ročník JEŠTĚD SkyRace®! pokusíme se zapracovat na věcech co se nepovedly nebo trochu skřípaly, vylepšíme zázemí a servis pro závodníky a vyladíme i hudební dramaturgii. No a poladíme počasí samozřejmě:)
Takže si zapište do kalendáře a začněte trénovat, už se to blíží! Registraci spustíme tradičně 1.1.2017 v 00:00, takže ti chytřejší už vědí jak oslavit příchod nového roku:). A myslím, že to bude se startovkama ještě větší kvapík než letos, takže bacha na to, abyste nám pak v únoru smutní nepsali jestli by ještě nebylo místečko...
Budou také pokračovat každoměsíční společné výběhy, které byly před JSR 2016 moc příjemné jak sportovně, tak společensky. Budeme spolu hledat další pěkné pasáže a traily po Ještědském hřebeni a testovat nové kopečky. Takže to bude pokaždé trochu jiné a barevné.
Ale do dubna je dost dlouhá doba co? Co kdyby se událo něco mezi...Něco pěkného, horského, tvrdšího? Stejný feeling, maximální skyrunning, hudba, kamarádi, outdoor?
Hmmm...to by bylo dobrý...
Hmmm...co když...
To be continued...stay tunned!!!


zavod
21. 4. 2016

VYJÁDŘENÍ RACE DIRECTORA
ZNOVU musím poděkovat všem, od dobrovolníků, partnerů, kamarádů...a v neposlední řadě všem závodníkům a fanouškům. Vytvořili jste neskutečnou atmosféru a ta energie, co plula celým dnem, byla prostě elektrizující. Ale chtěl bych se hlavně vyjádřit k nastalé mrzutosti, která se stala v průběhu závodu a nakonec tak nešťastně ovlivnila výsledky. A bohužel právě v naprostém čele závodu. Chtěl jsem si dát alepsoň pár dní odstup, abych se nevyjařoval k celé věci pod nějakými emocemi či vášní. Tak snad se mi to trochu podařilo.

Co se vlastně stalo?
Pěkně to popsal ve svém blogu Honza Bartas a až na pár detailů s ním vlastně souhlasím - (janbartas.com - zavodeni bez bloudeni). Stalo se to, že kluci, kteří běželi uplné čelo závodu na 2., 3. a 4. místě (Pavel Brýdl, Honza Havlíček a Honza Zemaník) při druhém seběhu z Ještědu, tam kde se trať křížila, neuhli doleva do cíle, ale mylně seběhli znovu rovně dolů spolu s pomalejšími závodníky, kteří byli o kolo pozadu. Než zjistili, že běží špatně, tak už byli tak daleko, že pro ně vlastně závod skončil. Pavel Brýdl a Honza Havlíček ještě našli cestu k cíli, bohužel mimo vyznačenou trať. Po poradě s prezidentem CZSA Samem Strakou z toho bylo výsledné DSQ. Honza Zemaník seběhl až skoro dolů k silnici a při tomto zjištění, se rozhodl dál v závodě nepokračovat a sám sešel do cíle a nahlásil DNF.
Proto po suveréním vítězi Tomáši Lichém, byla překvapivě velká "díra" a teprve po necelých devíti minutách doběhl nakonec druhý Tomáš Maceček a v závěsu za ním pak Tomáš Hudec. Bohužel, jak jsem se dozvěděl později, se něco podobného pak stalo ještě u několika dalších závodníků v poli běžců.
Proto se hned po doběhu strhla vášnivá diskuze, proč se tak stalo, kde byl problém a kdo je tím vinen.
Jelikož jsem stál v cíli a gratuloval jsem doběhnuvším závodníkům, měl jsem celou situaci "z první ruky" a místo toho, abych se usmíval na závodníky a vítal je s respektem a obdivem v cíli, musel jsem s těžkou hlavou řešit tuhle velkou mrzutost.

Proč se to stalo?
Trať se v tomto inkriminovaném místě křížila - neměl jsem to dopustit.
Trať nebyla v tomto místě dostatečně označená - neměl jsem to dopustit.
Bylo tady postaveno malé množství dobrovolníků, kteří by seběh korigovali - neměl jsem to dopustit.
Závodníci nebyli dostatečně informovaní o možném problematické místě - neměl jsem to dopustit.
Resumé - jasná chyba pořadatele! Tečka.
Souhlasím a beru veškerou zodpovědnost na sebe.

Malé upřesnění:
Honza Bartas také dál píše: "K tom, že kluci seběhli mylně opět dolů místo odbočení do cíle pravděpodobně přispěla slečna na křižovatce (JSR dobrovolník), která je omylem poslala špatným směrem. V tu dobu totiž probíhali po těch 150m stejné cesty i mnoho závodníků běžících z Ještědu teprve poprvé."
Kluci mi pak po doběhu hlásili: "Nikdo tam nestál, nikdo neukazoval, všech jsme se ptali a všichni nás poslali dolů."
- Na 100% tam byl náš dobrovolník označený reflexní vestou. Sám jsem to kontroloval a měl feedback od několika lidí i já jsem byl v telefonickém kontaktu přímo se slečnou na tomto místě. Za tím si stojím. - Na 100% je náš dobrovolník neposlal úmyslně špatným směrem. Za tím si stojím.
Bohužel se kluci asi dostali mezi závodníky, kteří byli o kolo pozadu a v plném závodním nasazení zaslechli jen polovinu z volaného: "První kolo dolů, do cíle doleva!" a protože chyběla velká infiormační cedule nebo nějaké rozhraní z plotů, tak to v těsném sobouji o "bednu" pálili střemhlav dolů.

Co s tím?
Znovu bych se odkázal na Honzu Bartase a jeho článek:
"Diskvalifikaci těchto borců se dalo a do budoucna dá, zabránit několika způsoby:
Nekřižovat trať!!!
Přitahuje to DSQ jako cyklisté EPO. Míša Mertová a organizátor Nezmara by mohli přidat svojí variantu.
Značme, signalizujme, počítejme s nejhorším!
Pokud se vaše trať někde kříží, musí tam být opravdu hodně moc velice zapálených dobrovolníků, znalých problému. Nebo to označit ne pouze blbuvzdorně, ale i “běžecseřítídocílevzdorně” – plůtky, závory, houkačky, cokoliv. Vzdělávejme běžce!
K tomuto bodu jsem se chtěl dostat. Ať už se afterparty povede fenomenálně, Honza bude cítit obří odpovědnost za to, co se stalo a za rok si na to dá velký pozor. Na druhou stranu si myslím, že na samotném závodníkovi leží velká část odpovědnosti. Měl by se seznámit s trasou (aby nezabloudil), s profilem (aby správně rozložil síly), s kilometráží občerstvení (aby správně rozložil konzumaci nápojů a pochutin). Souhlasím, není to veselá taškařice, pokud někdo zabloudí. Nicméně, než odvrhneme celý organizátorský tým JeštědSkyrace, vzpoměňme na lyžaře, kteří zabloudí na stadionu, na biatlonisty špatně počítající trestná kola, na atlety špatně počítající kola na dráze. Viní z toho někdo pořadatele? Jsou snad v menším bezvědomí, než my škrábající se na Ještěd? Proto nekřižujme tratě závodů (organizujeme-li) a koukejme se na trasu závodů (běžíme-li s číslem), může nám to jen pomoc, abychom v přírodě nebloudili a užili si to nejspravedlnější závodění. " Věřte, že jsem celou nepříjemnou situací asi nejvíc trpěl já. Úplně mi to sebralo energii a skoro dvě hodiny jsem po areálu chodil jak tělo bez duše s hlavou v dlaních, že to, co jsem půl roku budoval a plánoval, zhatila taková "malá" blbost a laxnost ve značení.
Pouze nadšení doběhnuvších běžců, rozzářené oči a naprostá pozitivní energie sršící ze všech kolem mě vrátila po čase zpět do akce a neviděl jsem zas celou věc tak depresivně a bezvýchodně. A to, že jsem si mohl s klukama necelé dvě hodiny po doběhu rozumně promluvit a konstruktivně se o celé situaci pobavit, je jen ukázkou velikosti těchto běžců, hlavně po lidské stránce.

Závěr:
Chyby se dělají. Chyby se budou dělat.
A ikdyž to je asi pravda, nemám moc rád výmluvy typu - je to první ročník, je to moje první sportovní akce z pozice pořadatele atd...
Ale jen tak, že se poučíme ze svých chyb, vyrosteme.
Jen tak, že padneme a znovu vstaneme se posouváme dál.
Jen tak, že potlačíme svoje ego a dokážeme přijmout kritiku, máme možnost být lepším a silnějším.
Už teď jsem přesvědčen že udělám maximum, abych předešel těmto "kaňkám" do dalšího ročníku. Netvrdím, že žádné další chyby nebudou, ale tuto snad již vychytáme:)

...malé zamyšlení na závěr:
Hned po závodě se objevilo pár komentářů a statementů, co se tam vlastně stalo a jak to bylo špatně a že to bylo jasné, že se to stane a tak dál a dál... Každý má právo na svůj názor. Respektuji to.
Jen si myslím, že soudit a hodnotit celou věc, jen podle toho, kdo co řekl, napsal, povídal...zvláště pokud dotyčný ani na inkriminovaném místě a na závodě vůbec nebyl, je nefér.
A trochu bych poprosil o to zdržet se ukvapených prohlášení tohoto typu a zvážit trochu svá slova. I když je internet bezbřehý, není to myslím dobře a bohužel to dokáže ovlivnit i další lidi, kteří si bez erudovaných informací "hnedka" udělají obrázek jakže to "doopravdy" bylo a za co celá akce stála. A to je škoda.

DĚKUJI ještě jednou všem za BÁJEČNOU sobotu! A ta obrovsky pozitivní energie, která připlula pod Ještěd, je přesně ten motor, proč má cenu pokračovat a udělat pro příští rok další ročník JEŠTĚD SkyRace!
Váš race director H.


zavod
19. 4. 2016

FOTO a REPORTÁŽE
JEŠTĚD SkyRace 2016 proběhl jen před pár dny, ale už teď nás zaplavujete svým fotkami a řadou reportáží!
Naprostá paráda!
Sledujte tedy náš web, kde denně updatujeme sekce:
jestedskyrace.cz/foto-zavod.html
a
jestedskyrace.cz/reporty.html
a v neposlední řadě
jestedskyrace.cz/video-trat.html
Většina z vás se najde na úžasných fotkách profi fotografů nebo "jen" amatérských nadšenců rozesetých různě po trati.
A pokud budeme mí fota,reportáže nebo videa a bude se chtít o zážitky podělit, posílejte na honza@jestedskyrace nebo na naše FB stránky.
A až sestříháme video z dronu a z mobilních kamer, tak si myslí, že vás to vystřelí na měsíc! :)
Protože jak prohlásilo spousty závodníků i diváků: "Jenom si vzpomenu na ten start, atmosféru a ACDC, tak mám normálně husí kůži!"...Včetně mě!
Mělo to koule!!! reporty


zavod
18. 4. 2016

Šéf CZSA píše...

Dlouho jsme čekali na první skyrunning závod sezony 2016 a dlouho jsme byli napínáni Honzou Dušánkem jaká ta akce bude, když nám po částech porcoval přísun nových a nových informací o závodě.
www.skyrunning.cz
reporty


zavod
zavod
17. 4. 2016

DÍKY, DÍKY, DÍKY!!! Nic víc snad nelze říct....

JEŠTĚD SkyRace 2016 je minuloswtí.
Ta obrovská vlna pozitivní energie, co se přivalila v sobotu 16.4. na Ještěd mi dodá energii na mnoho týdnů!
Z unavených, ale svítících očí všech závodníků sálala čistá radost a nadšení - přesně pro tohle JEŠTĚD SkyRace vznikl!
Obrovský respekt všem, co se vydali na trasu!

Ještěd vás spolu s ryzím severským počasím hodně prověřil a klaním se všem co zaběhli opravdu rychlé časy (a bylo vás ohromné množství!). Ale neméně tak i těm závodníkům, kteří strávili na trati i o pár hodin víc! Chtěli si to prostě pořádně užít a nespěchat domů :)

Chyby z naší strany určitě byli, ale pro další ročníky na nich zamakáme. Slibuju!
A nebojte, už teď nosím v hlavě hodně nápadů a zlepšení, ať se vám závod líbí ještě o kus víc!

Posílejte fotky, reportáže, videa, nápady, komenty, kritiku...prostě co vás napadne. Jen s vaším feedbackem se můžeme posunout dál!

DĚKUJI - partneři, rodina, dobrovolníci, spolupracovníci, kamarádi a všichni ostatní, co se podíleli na přípravách a realizaci JEŠTĚD SkyRace 2016!
Děkuji, že jste měli se mnou trpělivost a věřili mi v průběhu příprav a i na akci samotné - KLANÍM SE VÁM!

BEZ VÁS VŠECH BY TO PROSTĚ NEBYLO MOŽNÉ!!!

A až se oklepu, tak napíši víc. Ale teď si po té skoro nonstop 72hodinové jízdě jdu dát na chvíli nohy nahoru :)
DÍKY - jste v mém srdci!?


boulder
14. 4. 2016

TO NEJLEPŠÍ NA KONEC!

Pro nejrychlejší ženu a nejrychlejšího muže nám dnes dorazily 2 hlavní ceny až z dalekého Boulderu v USA. Nechte se překvapit – zatím můžete hádat – je to naprostá pecka!
Mohu prozradit pouze tolik, že tahle věcička má ambice posunout výkonnost každého trailového běžce o level výše!
Uhádne někdo tuhle bombu z Colorada???


tričkaceny
13. 4. 2016

TRIČKA + RUČNĚ FOUKANÉ CENY PRO VÍTĚZE!

I trička budou! takovéhle krasavce si budete moci v místě prezentace zakoupit za 250,- Kč a hrdě se prsit ve vašem okolí:)

A vítězové jednotlivých kategorií + ULTIMATE SKY CHALLENGE dostanou takovéhle krásné, ručně foukané "láhve" s malým běžcem od SKLO DÁŠA ze Železného Brodu!
A výhoda je, že nejenom že jsou krásné, ale můžete si je doma naplnit vaší oblíbenou pálenicí a užívat si svou zaslouženou cenu stále dokola:)
www.sklodasa.cz Co jim říkáte???


Bonus
13. 4. 2016

DŮLEŽITÉ PŘEDZÁVODNÍ INFO!!!

ZAVOLAT nebo napsat SMS pokud někdo NEDOKONČÍ!
Může se stát, že na někoho bude trasa moc náročná, zraní se nebo se prostě z nějakého důvodu rozhodne skončit.
Abychom vás nehledali po trati, prosím VŠECHNY kdo předčasně skončí, aby zatelefonovali nebo poslali SMS se JMÉNEM ZÁVODNÍKA a jeho STARTOVNÍM ČÍSLEM!

PARKOVÁNÍ
Bude značeno našimi šipkami - viz.obrázek od sjezdu z dálnice. Ale je to vlastně strašně jednoduché - pořád rovně nahoru na Ještěd:) FALEŠNÉ ZNAČENÍ - POZOR!
Občas potkáte na trati na stromech nastříkané šipky. To nám zaprasili les organizátoři ze STRC!!! I tak se dá značit...
Nevšímejte si jich a řiďte se naším značením!

UBYTOVÁNÍ PUNK - parkování přímo u skokanských můstků!
Jelikož je kapacita parkování ZDARMA omezená, prosíme závodníky, kteří mají zamluvené UBYTOVÁNÍ PUNK v prostorách hlavní věže u skokanských můstků, aby neparkovali na hlavním parkovišti, ale pokračovali dál směr Ještěd na P4 (bude značeno) a zaparkovali svá auta pohodlně hned u skokanských můstků!
Budete tak mít pohodlí parkování hned u ubytování a uvolníte místo pro další závodníky, kteří budou parkovat na hlavním parkovišti. Pěšky je to pak do areálu cca 10min krásnou procházkou kolem skokanských můstků, kabinové lanovky a lesem...

LIBEREČÁCI - PŘEJEĎTE TRAMVAJÍ - počet míst na parkování ZDARMA omezen!
Jelikož je kapacita parkování ZDARMA omezená, prosíme liberecké závodníky aby využili tramvaje nebo odvozu od kamaráda nebo rodiny. Uvolníte tak místo pro další závodníky, kteří budou parkovat na hlavním parkovišti. DĚKUJI ZA SPOLUPRÁCI


Bonus
12. 4. 2016

Liberecká novinka na SkyRace trati - 4x VERTIKÁLNÍ PRÉMIE!

Aby nebyla na trati úplná nuda, vymysleli jsme pro vás 4 vložené VERTIKÁLNÍ PRÉMIE. A aby si na prémie sáhli i hobíci a "nesežrali" všechno jenom chrti, tak 2 z nich budou dělané i pro závodníky v poli. Budete se moct těšit na zajímavé ceny!
PRÉMIE ZÁVOĎÁCI:
DOWNHILL - první muž
- první seběh z chaty na Pláních až k otočce na cestu k hostinci u Šámalů
UPHILL - první žena
- legendární Ájin průsmyk
HOBBY:
UPHILL - 30tý závodník za první ženou:)
- poslední výstup po kamenech na Ještěd
DOWNHILL - 360tý závodník v cíli:)
- poslední seběh ze stanice Skalka až do cíle


DĚTI
12. 4. 2016

DĚTI - přiveďte své rodiče ať si zazávodí, vy bude moct řádit v KIDS sekci!

Jak jsme slíbili, tak se ani naši prckové na JEŠTĚD SkyRace® 2016 nebudou nudit! Přidáváme aktuální novinky, aby se nemyslelo, že jsme na ně nějak zapomněli. Nový partner akce, firma Decathlon, postaví, krom svého prezentačního a prodejního stánku se sportovními věcmi pro širokou veřejnost, také dětskou "sport sekci", kde si děti budou moct ozkoušet trampolíny, koloběžky, míčové sporty, lukostřelbu, obruče, gymnastické doplňky, slack line a další sportovní náčiní.
web: www.decathlon.cz
facebook: Decathlon Liberec

IQlandia Liberec zase přiveze interaktivní stánek, kde si budete moct vyzkoušet a ohmatat pod vedením instruktorů všelijaké hlavolamy, technické zajímavosti a záhady. Bude to taková malá ochutnávka toho, co IQlandia Liberec nabízí ve své stále expozici.
web: www.iqlandia.cz
facebook: iQLANDIA Liberec

Zajímý bude určitě "stánek" Týmu silniční bezpečnosti a projektu "Na kole jen s přilbou" . Zde si děti budou moci interaktivní hrou dozvědět něco o bezpečnosti jízdy na kole a důležitosti nošení přilby - správném výběru cyklistické přilby, její správné nasazení a užívání, zahrají si na plazmové TV interaktivní hru "S Tomíkem na kole", ukážou si různé reflexní materiály a další zajímavé a poučné věci. Dospělí zase ocení vyzkoušení takzvaných "alko" brýlí, které simulují vnímání člověka pod vlivem alkoholu na překážkové dráze postavené z několika kuželů.
web: www.nakolejensprilbou.cz
facebook: Tým silniční bezpečnosti

Samozřejmostí jsou dětské závody, kde vítězem bude takřka každý. Detailní rozpis běhů a jejich registrace najdete na: ještěd skyrace/program
Zajistíme i hlídání dětí, takže si budete moci v klidu zazávodit a my se o vaše ratolesti postaráme. K dispozici jim bude malá dílnička, malování, hračky a další drobné radovánky. Pak si mohou nechat od malířky pomalovat něčím zajímavým obličej, takže se budeme těšit na malá běhající loga JEŠTĚD SkyRace® 2016, Batmany nebo kočičky:) Vše pohodlně v sekci KIDS
Takže rodinky - doufám, že nezůstanete doma! Ať se to v sobotu 16.4.2016 jen hemží!:)


LUXUSNÍ CENY
LUXUSNÍ CENY
LUXUSNÍ CENY
10. 4. 2016

LUXUSNÍ CENY pro ULTIMATE SKY CHALLENGE od BeManiax!

Nebojte - nezapomněli jsme na ULTIMATE SKY CHALLENGE!
Aby měli jednotlivé kraje o co běžet, tak krom hodnotných cen, které jsme již zmínili, dostane celý tým tyhle krásné designové pokrývky hlavy od BeManiax!
Co na ně říkáte? Já myslím že se MOOOC povedly!


MAPKA AREÁLU JEŠTĚD SkyRace® 2016!
8. 4. 2016

MAPKA AREÁLU JEŠTĚD SkyRace® 2016!

ak tady to máte...


JUCHuuu
6. 4. 2016

Představujeme ELITU!

Abyste viděli, že se s vámi na startovní čáru nepostaví žádná ořezávátka, ale pořádný závoďáci a skoro kompletní česká špička Skyrunningu, tady máte malé představení...A to jistě někdo překvapí, ko na listině není! Seřazeno podle abecedy: 30 Radim Berka
Radim se do reprezentace dostal v roce 2014, kde běžel v Chamonix Skymarathon® i Vertical

4 Pavel Brýdl
Pavel je dlouholetý kvalitní běžec v horách, pravidelný účastník řady známých italských SkyRace® a běžec, který se několikrát dokázal dostat na pódium při slavném závodě Sierre-Zinal. Na MS v Chamonix 2014 bodoval v SkyMarathon® i ve Vertical Kilometer®

5 Tomáš Bystřický
Tomáš byl s repre loni na ME na Zegama-Aizkorri Maratoia, kde zaběhl velmi slušně. Absolvoval i VK v Chamonix a i přes zdravotní problémy, které ho loni trápily dokázal bodovat v SWS finále na VK v Limone.

3 Jan Havlíček
Honza je stabilním a spolehlivým členem repre týmu již od roku 2013, kdy v Canazei bodoval jak na Sky, tak i na VK. Podobně tomu bylo i následující rok na MS v Chamonix. V roce 2015 se mu moc nevyvedl závod Zegama, ale zabodoval pro tým opět na VK v Chamonix. I přes neúplný počet započítávaných závodů se umístil v celkovém pořadí SWS VK na výborném 18. místě.

246 Denisa Krejčiříková
Denisa běžela s repre SkyMarathon® v Chamonix při MS 2014. Problémy s patou jí limitovaly a omezily i v dalších závodech toho roku. Letos ukázala, že minimálně na trasách do kopce se vrátila ve výborné formě a zcela jasně vyhrála seriál LysaCup.

11 Zuzana Krchová
Zuzka se loni na Zegama-Aizkorri nešťastně zranila snad 3 km před cílem na velmi slibné pozici jen kousek za bodovanými pozicemi. Její specializací jsou rovněž závody do schodů. Zuzka patří jasně k české špičce skyrunningu.

1 Tomáš Lichý
Tomáš skočil do skyrunningu loni a hned se stal s převahou mistrem republiky v SkyMarathon® na Perunu. Ve výborných výkonech pokračoval i na Youth Test Skyrunning Event v Itálii (neoficiální MS Juniorů a kategorie U23), kde získal tři stříbrné medaile. Věřím, že letos na prvním oficiálním MS své výkony minimálně zopakuje. Tomáš dokázal také výborně zaběhnout jak VK i Sky na finále SWS v Limone, kde se probojoval mezi absolutní špičku.

284 Lucie Luštincová
Lůca kombinuje skialp a skyrunning podobně, jako to dělá i řada jiných výborných horských běžců. Loni na Youth Test Skyrunning Event získala tři bronzové medaile, letos se stala mistryní ČR v skialpinismu.

7 Tomáš Maceček
Také Tomášovou specializací jsou schody, ale dokáže to výborně i v terénu. Loni to dokázal svým třetím místem na MČR na Perunu. Letos poběží na MS ve Španělsku VK i Sky.

10 Kateřina Matrasová
Katka jako rodilá orienťačka má cit pro terén a ten se při skyrunningu hodí. Loni na sebe výrazně upozornila na Krkonoše SkyMarathon®, kde s přehledem zvítězila v ženách a v absolutním pořadí to trochu znechutila řadě chlapů, když doběhla na pátém místě celkově. I ona by měla běžet na MS ve španělsku SkyMarathon®

9 Michaela Mertová
Míša se v horách pohybuje už dlouho. Má za sebou řadu absolvovaných závodů a úspěchů. Mimo jiné je již od roku 2009 držitelkou traťového rekordu na SkyRace® Lodrino-Lavertezzo. Míša je také mistryní ČR z Perunu z roku 2014. Na loňském ME v Ultra SkyMarathon ve Val d‘Isere doběhla na krásném 6. místě. Jako skvělý výsledek lze určitě označit i její sedmé místo na Limone Xtreme (finále SWS), kde finišovala jen sekundu za výbornou Megan kimmel, která ještě před závodem měla celkové vítězství v SWS ve svých nohou.

315 Jan Mrázek
Honza v roce 2014 skončil třetí na MČR na Perunu a doběhl i na bodovaném místě na MS 2014 v Chamonix.

6 Vít Otevřel
Vítek patří ke spolehlivým členům české reprezentace. Ukázal svou ohromnou univerzálnost, když se mu jako jedinému v roce 2015 podařilo bodovat ve všech třech disciplinách SWS. Kromě Vítka jsem našel již jen tři běžce, kterým se to podařilo, Kiliana, Grega Volleta a Eirika Haugsnese. Loni po dobrém výkonu bodoval jako třetí náš muž na ME ve Val d‘Isere na ITT. I letos bude určitě platným členem týmu na MS ve Španělsku na Ultra Sky.

341 Aleš Palko
Aleš pro letošní rok skončil s reprezentací, ale určitě ne se závoděním. Loni byl ve velmi dobré formě. Jako náš druhý muž bodoval na ME ve Val d‘Isere a především se stal celkovým mužským vítězem Skyrunner® Czech Series.

8 Anna Straková
Představovat Anku je pro ty, kdo i jen okrajem zavadili o běh je asi zbytečné. Dlouhodobě nejúspěšnější mezi českými běžkyněmi i běžci v horách, velmi dobře známá i na světové úrovni. Třikrát mistryně světa a dvojnásobná mistryně Evropy v běhu do vrchu, pětinásobná vítězka závodu Climbathon a držitelka rekordu tratě, čtyřnásobná vítězka závodu Sierre-Zinal a držitelka rekordu tratě z roku 2008. Při všech svých čtyřech vítězstvích se dostala pod tři hodiny, což ve více než 40 leté historii dokázalo jen pět žen a ty ostatní pouze jednou. Z poslední doby lze zmínit vítězství na MČR 2014 v Ultra Sky, na MČR 2015 v Sky, třetí místo na ME v Ultra Sky na ITT. Na všech závodech SWS, kterých se zúčastnila doběhla na bodovaných místech a získala 13. místo v celkovém hodnocení SWS Sky 2015 a 10. místo v celkovém hodnocení SWS Ultra Sky 2015. Její schopnost i se zraněním nebo bolestí podat maximální výkon a vybojovat výsledek je obdivuhodná. Rozhodně však není obecně možné ji doporučit.

12 Zuzana Urbancová
Zuzka je podobně jako někteří další favorité spíše specialistkou na delší tratě. To nakonec ukázala nejen svým bodovaným umístěním v Tromso ale především v prosinci svým suverénním vítězstvím na P100. Přesto však může i na této krátké, ale těžké trati překvapit. Ne nadarmo ji trénuje Honza Havlíček, opora a spolehlivý člen repre již od počátku našeho členství v ISF.

2 Jan Zemaník
Honza patří do repre týmu již od jeho počátků v roce 2013 a svou výkonností prokazuje oprávněnost této příslušnosti. Zpočátku inklinoval k delším tratím, ale již od loňského roku z důvodu snahy o zrychlení a tedy následně i větší konkurenceschopnosti i na těch delších distancích, volil spíše závody kategorie Sky. Zde také dosáhl nejlepšího výsledku na ME v Zegama-Aizkorri, kde byl nejlepší z našich chlapů na 21. místě. Na prvním MČR na Perunu v 2014 se stal jasným mistrem a bude velmi zajímavé sledovat především jeho boj s Tomášem Lichým, který zde v roce 2015 překonal Honzův čas.

522 Lada Zrzavecká
Lada je členkou české repre pro Ultra Sky. Ve finále SWS na Ultra Pirineu doběhla výborně v bodované patnáctce a i pro letošní rok má v plánu několik závodů SWS a ve vyšších horách. Uvidíme, jestli Ještěd nebude pro Ladu přeci jen moc krátký.


JUCHuuu
6. 4. 2016

COMPRESSPORT - další partner podpoří JEŠTĚD SkyRace!

Výhradní dovozce špičkových kompresních doplňků a oblečení ‪#‎COMPRESSPORT‬ pro běh, trailový běh a triatlon dodal hodnotné dárky pro vítěze. Také pro zájemce připravil testování kompresních lýtkových návleků R2 a pro všechny iontový nápoj před startem i po doběhu zdarma, to vše přímo v areálu závodu.
www.compressport.cz
fb: compressport cz


JUCHuuu
4. 4. 2016

STARTOVNÍ ČÍSLA JDOU DO TISKU!

Takovéhle krasavce budete mít 16. 4. 2016 na prsou. A pokud jste vše stihli v termínu, tak budete mít k číslu i krásné jméno. Jen pro upřesnění, ne všichni teda poběží s jedničkou:)
A dokonce můžete na mapce pohodlně sledovat kde se právě nacházíte.
Jak se vám líbí?


JUCHuuu
1. 4. 2016

STIASINI kavárna/pekárna - MŇÁÁÁÁÁM!

To, že generální partner akce, firma STIASINI, přiveze mobilní kavárnu a pekárnu, kde budou dělat čerstvou kávu a pečené dobroty na mnoho způsobů, to jsme již psali. Teď vám dáme nahlédnout, co si budete moci dát před i po závodě - takže se myslím vyplatí spěchat do cíle za nějakou tou pěkně rozpečenou buchtičkou:))

Budou pro vás připraveni:
· Čoko donut, Cukrový dotut
· Double čoko muffin
· Vdoleček s tvarohem
· Koláč tvaroh s čoko drobenkou
· Koláč kokos a ananas
· Croissant máslový premium
· Quiche mrkev, kuře
· Quiche brambory, slanina
· Pizza hawai
· Pizza šunka, salám
…a minimálně 4 druhy kávy italské kávy Cellini

A to vše v prvotřídní kvalitě, připravené primo na místě!
Asi budeme první běžecký závod se svojí pokárničkou – JUCHŮŮŮŮ!:)


JUCHuuu
31. 3. 2016

POZOR, POZOR!!!

Do zítřejších 12:00 bude možné přepsat startovné na jiného závodníka tak, abyste měli na startovním čísle své jméno. Pokud to uděláte později, budete bohužel startovat s jiným jménem...

Také prosím náhradníky, kteří ještě nezaplatili, aby tak učinili, nebo nám dali vědět, že nemají o závod zájem. Abyste nemuseli startovat s číslem beze jména, to by byla škoda! Konečný termín na přepis a změny ve startovní listině je pátek 8.4.2016 ve 12:00. Poté nebudou již změny možné!
Děkuji za pozornost a koordinaci.
Konec hlášení:)


jested skyrace radio beat
31. 3. 2016

PROMO je potřeba...

Proto jdeme i na RÁDIO BEAT! Sobota 16.4.2016 bude pod Ještědem pořádnej rachot!:)
www.facebook.com/jestedskyrace-radio


bisRAWveg
JUCHuuu
30. 3. 2016

bisRAWveg - RAW VEGANSKÉ dobroty na JEŠTĚD SkyRace®2016

Nejenom klobásky a koblížky budou - bude i ochutnávka veganských raw pokrmů z bisRAWveg! RAW je syrová, živá potrava, jež tělu dodá maximum živin, energie, dokonalého chuťového požitku a i dostatečné zasycení. Budete moci ochutnat i zakoupit dobroty třeba jako - mrkvová polévka, borůvkový koláč, tortilla se zeleninovým chilli, proteinové tyčinky, raw krekry, kakaový krém s jahodovým pyré, banánový dezert s kokosem, proteinové tyčky a další zdravé laskominy!

A navíc ve startovním balíčku najdete slevový kupón, který lze použít na bisRAWveg pobočkách v Liberci, Praze a Hradci Králové.
www.bistrawveg.cz
FB: bistRawVeg Liberec/Plaza


JUCHuuu
28. 3. 2016

JUCHŮŮŮ - přinášíme CENY!!!

Podívejte se, co jsme si pro vás připravili za odměny na JEŠTĚD SkyRace 2016.
PRO VŠECHNY DO STARTOVNÍCH BALÍČKŮ sladkou dobrotu a pití STIASINI, čelenku INOV8 s logem JSR, malé šampíčko a šátek UNITED BRANDS, vstupy na BOOTCAMP, slevové kupóny z THE NORTH FACE a bistRAWveg a další drobnosti a zajímavé čtení... PRO TY NEJRYCHLEJŠÍ foukané poháry ze sklárny DÁŠA, 1,5l sampíčko Magnum Rotkaeppchen a Chennet Ice, opravdu zajímavé a hodnotné sportovní ceny INOV8, TNF, DECATHLON, BRUBECK, DYNAFIT a COMPRESSPORT, outdoorové poukazy ALPINA, víkend v bedřichovském penzionu UKO, startovné na RB400 a víkend v Harrachově, ENERVIT doplňky stravy, minisoudky pivka ze SVIJAN a dál a dál....

A že ani ULTIMATE SKY CHALLENGE nebude stát stranou svĕdčí origo pokrývky hlavy udělané speciálně pro tuto příležitost od BeMANIAX, foukaný pohár vítězů ze sklárny DÁŠA, obr 3l kazeta vodky 360, Rotkeappchen luxus set šampíček, parádní dárky od našich sportovních partnerů...nebo pytel banánů pro posledníčky☺ No - myslím, že se vyplatí do toho šlápnout, co vy na to?


24. 3. 2016

V Liberci to s ULTIMATE SKY CHALLENGE myslí smrtelně vážně!

Proč by si jako jinak najímali za velké peníze trenérské specialisty co?! JEŠTĚD SkyRace 2016 se blíží!!!


bootcampbabyfitness
23. 3. 2016

Bootcamp Team & BabyFitness- zajímavý sportovní doplněk na JEŠTĚD SkyRace® 2016!

Naši spřátelení kamarádi a sportovci vás trochu rozhýbají před i v průbehu závodu (teď myslíme spíš fanoušky než závodníky:). I maminy s dětmi si přijdou na své!

Outdoor trénink s Bootcamp Teamem - intenzivní tréninkový program určený všem kondičním sportovcům různé úrovně zdatnosti. Vyzkoušejte 30minutový trénink s Bootcamp Teamem, kde použijeme nejkomplexnější cvičební nářadí, kterým je Vaše tělo a který proběhne v nejkrásnější posilovně na světě a tou je příroda okolo nás. www.bootcampteam.cz

BabyFitness – venkovní cvičební program pro maminky, které chtějí sportovat, ale mají malé dítě v kočárku a nemají hlídaní. Ve 30 minutách si ukážeme základní cviky na protažení a zpevnění celého těla a povíme si, jak proměnit obyčejnou procházku s kočárkem na skvělou fitness jízdu! www.babyfitness.cz


BRUBECK
16. 3. 2016

UVOLŇUJEME DALŠÍ STARTOVNÍ ČÍSLA!
Tak máme přesně měsíc do JEŠTĚD SkyRace!
Jak se těšíte? Jak ladíte formu?
A ikdyž je závod delší dobu vyprodán, přeci jenom jsme vyslyšeli volání nešťastníků, kteří včas nestihli registraci, jestli by nebyla ještě nějaká volná místečka.
Tak byla by!
Jelikož na JEŠTĚD Sky Race poběží elita a někteří zástupci partnerů na naše náklady, otevřelo se pro vás extra 30 míst!
Takže ti, kteří se ještě zavčas zaregistrovali jako náhradníci, se můžou těšit na informativní e-mail s detaily o závodě a platbě.
Pokud by z vás někdo veděl, že běžet nechce, napište nám prosím, ať může běžet někdo další.

BUDEME SE NA VÁS TĚŠIT!


BRUBECK

runcat
7. 3. 2016

Další kousky ze sportovního sektoru míří pod Ještěd! Podařilo se nám pro vás zajistit partnerství dalších velmi zajímavých sportovních partnerů, které opět přinesou krom prodejních a propagačních prezentací i zajímavé ceny pro ty nejlepší nebo dokonce dárečky pro všechny závodníky!

BRUBECK - vysoce funkční prádlo vyrobené v Evropě Brubeck patří k největším evropským výrobcům bezešvého termoprádla. Výrobky Brubecku můžete potkat po celém světě ve všem klimatických pásech. Důvodem je, že i navenek obyčejnému polyamidu nebo polyesteru umí v Brubecku dodat speciálním zpracováním skvělé termoregulační vlastnosti. Všechny výrobky jsou velice jemné a příjemné a to i přesto, že se jedná vždy o dvouvrstvý materiál. Zároveň si materiál zachovává dlouho svoji pevnost a pružnost. Veškeré výrobky jsou antibakteriální a nezpůsobují alergie. Po celém světě si Brubeck nemohou vynachválit jak vrcholoví sportovci, tak všichni co mají rádi aktivní pohyb
web - brubeckbezesvetermopradlo
facebook - marka.brubeck

RUNCAT.CZ - DYNAFIT Zameřujeme se především na běh po horách a pobytu v nich. Proto vznikl náš projekt s prodejem produktů od společnosti Dynafit. Pro nás je cílem dát našim zákazníkům to nejlehčí a nejkomfortnější vybavení co nabízí dnešní trh. V rámci kvality nabízíme osobní přístup k zákazníkům. Dle dohody vás můžeme navštívit přímo u vás doma a nebo se můžeme dohodnout na jiné místo, kde si vybaveni vyzkoušíte.
web - www.runcat.cz
facebook - runcatruncat


2. 3. 2016

NĚCO PRO NAŠE NEJMENŠÍ!

Jak jsme slíbili, tak se ani naši prckové na JEŠTĚD SkyRace® 2016 nebudou nudit! Přidáváme aktuální novinky, aby se nemyslelo, že jsme na ně nějak zapomněli.

Nový partner akce, firma DECATHLON, postaví, krom svého prezentačního a prodejního stánku se sportovními věcmi pro širokou veřejnost, také dětskou "sport sekci", kde si děti budou moct ozkoušet trampolíny, koloběžky, míčové sporty, lukostřelbu, obruče, gymnastické doplňky, slack line a další sportovní náčiní.
www.decathlon.cz
facebook: Decathlon Liberec

IQLANDIA LIBEREC zase přiveze interaktivní stánek, kde si budete moct vyzkoušet a ohmatat pod vedením instruktorů všelijaké hlavolamy, technické zajímavosti a záhady. Bude to taková malá ochutnávka toho, co IQlandia Liberec nabízí ve své stále expozici.
www.iqlandia.cz
facebook: iQLANDIA

Zajímý bude určitě "stánek" Týmu silniční bezpečnosti a projektu "NA KOLE JEN S PŘILBOU" . Zde si děti budou moci interaktivní hrou dozvědět něco o bezpečnosti jízdy na kole a důležitosti nošení přilby - správném výběru cyklistické přilby, její správné nasazení a užívání, zahrají si na plazmové TV interaktivní hru "S Tomíkem na kole", ukážou si různé reflexní materiály a další zajímavé a poučné věci.

Dospělí zase ocení vyzkoušení takzvaných "alko" brýlí, které simulují vnímání člověka pod vlivem alkoholu na překážkové dráze postavené z několika kuželů. www.nakolejensprilbou.cz
facebook: Tým silniční bezpečnosti

Samozřejmostí jsou DĚTSKÉ ZÁVODY, kde vítězem bude takřka každý. Detailní rozpis běhů a jejich registrace najdete v programu

Zajistíme i HLÍDÁNÍ DĚTÍ, takže si budete moci v klidu zazávodit a my se o vaše ratolesti postaráme. K dispozici jim bude malá dílnička, malování, hračky a další drobné radovánky. Pak si mohou nechat od malířky pomalovat něčím zajímavým obličej, takže se budeme těšit na malá běhající loga JEŠTĚD SkyRace® 2016, Batmany nebo kočičky:)

Vše pohodlně v sekci KIDS

Takže rodinky - doufám, že nezůstanete doma! Ať se to v sobotu 16.4.2016 jen hemží!:)


25. 2. 2016

ULTIMATE SKY CHALLENGE - BESKYDY!

První video ze série příprav na vrchol týmové sezóny 2016 :) Ti chlapci to nepodceňují, koukám. Uvidíme s čím příjdou pražští floutci a liberecká šlechta... P.S.děkujeme za obrázky dvornímu fotografovi JSR Lukáš Budinský


vyprodáno
24. 2. 2016

ZAJÍMAVÉ UBYTOVÁNÍ V LIBERCI - PYTLOUN HOTELS!

Pokud ještě nemáte zarezervované ubytování na JEŠTĚD SkyRace®2016, tak máme pro vás parádní nabídku. Jeden z největších poskytovatelů ubytování v Liberci - PYTLOUN HOTELS - pro vás připravil ubytování ve všech cenových kategoriích. A za vylepšené ceny! Ať už hledáte něco jednoduššího, něco lepšího nebo luxus pokoj a servis - to všechno PYTLOUN HOTELS nabízí. Užijte Liberec naplno!

Pytloun Travel Hotel: Dvoulůžkový pokoj (small/double)-499,-/noc V případě zájmu je možno doobjednat snídaně formou bufetu. Cena-149,-/os
www.liberec-ubytovani.cz/pytloun-travel-hotel

Pytloun Hotel Liberec: Dvoulůžkový pokoj (small/double)-599,-/noc
www.liberec-ubytovani.cz/hotel-pytloun
V případě zájmu je možno doobjednat snídaně formou bufetu. Cena-149,-/os

Pytloun Design Hotel Superior Double/Standard Double-799,/noc
www.liberec-ubytovani.cz
V případě zájmu je možno doobjednat snídaně formou bufetu. Cena-149,-/os

Pytloun Grand Hotel Imperial Superior Double-999,-/noc
www.imperialliberec.cz
V případě zájmu je možno doobjednat snídaně formou bufetu. Cena-199,-/os


vyprodáno
22. 2. 2016

DALŠÍ CHUTNÝ PARTNER NA na JEŠTĚD SkyRace® 2016!- UNITED BRANDS!

Co by to bylo za vyhlašování vítězů bez pořádného šampíčka? Co by byla dobrá after párty bez dobrého vínka a jemné kořalečky? Tohle máme na JEŠTĚD SkyRace® 2016 vyřešené! Vítězové se můžou těšit na 3l MAGNUM verzi výborného sektu Rotkaeppchen, další oceňovaní ochutnají sekty z edice J.P.Chenet Ice, i nějaké to "tvrdší" pití na zahřátí se tam jistě objeví - takže si myslím, že na "bedně" bude pěkně veselo!:)
Jako bonus si UNITED BRANDS připravili i zajímavé ceny na jednu UPHILL a jednu DOWNHILL prémii! A což až to na after párty rozbalí bary s THREE SIXTY vodkou, která je 4x destilovaná a dokonce čištěná přes filtr s diamatnovým prachem?! Já už nevím co víc napsat - bude to pořádně našláplý den! Ale že to zdaleka není jen o pití dosvědčí i hlavní vedení společnosti UNITED BRANDS, protože všichni poběží! Klobouk dolů - tomu říkám chlapský přístup!
TĚŠTE SE!


vyprodáno
17. 2. 2016

THE NORTH FACE na JEŠTĚD SkyRace® 2016!

Ikdyž máme vyprodáno, tak se neflákáme a scháníme pro vás zajímavé partnery, abyste si taky ze závodu něco odnesli. ...Teda krom haldy pozitivních zážitků :)

The North Face Liberec - jako další sportovní partner - vás krom prezentačního a prodejního stanu s věcičkama z TNF kolekce podaruje i slevovými poukazy do startovní tašky - a to pro všechny! Pro výherce budou jistě i zajímavé ceny, takže se máte opravdu na co těšit! Ani ne za 2 měsíce to propukne! My už se těšíme! :)


vyprodáno
15. 2. 2016

Tak a je to...VYPRODÁNO!

Bez nadsázky, tohle jsme vážně nečekali! Že první ročník JEŠTĚD SkyRace® bude měsíc a půl po spuštění registrace vyprodaný! Udělali jste nám OHROMNOU radost a zároveň cítíme do vás velkou energii, abysme opravdu udělali parádní závod se vším všudy... Teď už jen počkáme na opozdilce, kteří mají zaplatit startovné a zfinalizujme startovku. Třeba nám tam ještě pár kousků zbyde... Ještě jednou DĚKUJEME ZA DŮVĚRU - jdeme makat :)

12. 2. 2016

Abyste věděli, že my ULTIMATE SKY CHALLENGE bereme vážně!

A navíc jsme na doporučení skyrunnerů rozšířili počty běžců v jednotlivých týmech, kterým se bude v cíli počítat výsledný čas na nejlepších 5 MUŽŮ a 3 ŽENY - tak to nabere ještě vetší obrátky a každý tým bude hnát své koně do cíle! Tak jak jste na tom páprdové z Prahy? A co vy, Beskydští vlci? LIBEREC ladí formu jaxviň!:) Videa z jednotlivých krajů budou následovat....

video: www.youtube.com

11. 2. 2016

ROZHOVOR: Některé pasáže SkyRace na Ještědu překvapí i místní

I letošní kalendář závodů nabízí novinky. Jednou z nejočekávanějších je dubnový skyběh na Ještěd. A zdá se, že se na něm sejde hodně jmen z domácí špičky!
čti dál ...


8. 2. 2016

RED BULL na JEŠTĚD SkyRace® 2016!

Tady rozhodně nedostatek energie nebude! RED BULL bar a jejich promo týmy do vás nacpou kupu energie, když už hlava a tělo nebude moct. A samozřejmě "after párty" bude taky stát za to! Takže tentokrák klidně doporučím, abyste běželi naplno, protože i ty největší "trosky" v cíli dostanem za pomoci Red Bullu zase zpátky na nohy a ready to party:)

Další informace a novinky najdete na REDBULL - music/videos


5. 2. 2016

MUSIC - DALŠÍ KAPELÁÁÁ POTVRZENA!

Legendární liberecká kapela vás potěší hned po doběhu!
--- TĚLA ---
Odstartují v 17hod MUSIC sekci JEŠTĚD SkyRace®2016...a věřím, že potěší nejenom liberčáky, ale i všechny ostatní návštěvníky JEŠTĚD SkyRace®2016. Tak opááá, rozjedeme to hnedka svižně!

video: www.youtube.com
web: www.tela-liberec.cz
fb: www.facebook.com


4. 2. 2016

Mezi partnery JEŠTĚD SkyRace® 2016! vítáme i cestovní kancelář Alpina

poskytla výhercům všech kategorií slevové poukazy na své aktivní zájezdy.
Na zájezdech s Alpinou se nebudete válet na pláži či jinak zahálet, ale pořádně protáhnete svoje tělo.
A protože běžci nejsou žádné ořezávátka, tak asi zabrousí do nabídky horské turistiky nebo přechodů hor. Cyklisté vyberou sportovnější cyklozájezdy nebo MTB.
A ti, co nemají závratě, mohou vyzkoušet zajištěné cesty – ferraty.
Zkušení průvodci i pohodová atmosféra je na zájezdech samozřejmostí!

Další informace a novinky najdete na facebooku alpina.cz

Btw. - já jsem ten krasavec úplně vlevo...pod Blaníkem:)


1. 2. 2016

ZAJÍMAVÁ SÁZKA MEZI JAN BARTAS & JEŠTĚD SKY RACE!

Byla by škoda si tuhle konverzaci nechat pro sebe...tak tady je:
Jan Bartas: "Hele tu vaši trať dám v poho do 2hod 30min!"
JSR: "Nedáš!"
Jan Bartas: "Dám!"
JSR: "Tak jestli to dáš pod 2:30, tak máš v cíli celou útratu na baru na náš účet...Ale jestli to nedáš, tak budeš všude říkat, že JEŠTĚD SKY RACE je nejlepší závod v ČR (samozřejmě včetně a především Závisti)!"
Jan Bartas: "Platí"
Chudák Jenda...asi už dočista zešílel...

Přidá se někdo se sázečkou???☺
facebook jestedskyrace


1. 2. 2016

Soutěž o MOTTO JEŠTĚD SkyRace® 2016! závodu je u KONCE!

Děkujeme moc za všechny příspěvky do ankety...a teď už nezbývá než vybrat vítězné MOTTO a vyhlásit vítěze!
Dejte nám pár dní na rozmyšlenou a poté vyhlásíme vítěze a odměníme ho slíbenými dárečky...jako třeba startovkou ZDARMA a Rotkappchen luxus dárkové balení!

Ještě jednou díky a těším se na shledání na startu !


30. 1. 2016

31 DNÍ - 400 REGISTROVANÝCH! JEŠTĚD SkyRace® 2016!

Je to neuveřitelné a vážně jsme to nečekali. O to větší radost máme!
Takže zpráva pro ty co váhají - NEVÁHEJTE!
K dispozici je posledních 100 kousků a kdo to nestihne, tak bude mít smůlu...Další startovky už opravdu nebudou!
Ještě jednou díky a těšíme se na vás na startu!
(ano....tam se taky poběží) ☺


25. 1. 2016

INOV-8 – hrdě představujeme hlavního sportovniho partnera JEŠTĚD SkyRace® 2016!

Nevím jestli představovat značku INOV-8 není nošení dříví do lesa. Není snad jednoho trail běžce, ketrý by nevlastnil alespoň jeden pár bot nebo nějaký kus oblečení. Ano tak populárním se u nás stala tato anglická firma. Můžete se každopádně těšit na parádní dárečky ve startovním balíčku, prezentační stánek firmy v areálu závodu, kde si budete moct jejich produckty nejenom ozkoušet, ale i zakoupit, ale i další překvapení pod hlavičkou INOV-8. No a ti nejrychlejší z vás budou moct vyhrát i nějaký ten kousek oblečení a obutí:) Takže mákněte, stojí to za to!www.inov-8.cz
www.facebook.com/Inov8czech.slovak
instagram Inov8 czech.slovak


22. 1. 2016

UŽ JSEM TO V SOBĚ NEDOKÁZAL DÉLE DRŽET...
Potvrzený headliner JEŠTĚD SkyRace® 2016:

!!! SKYLINE !!!

Musím k tomu vůbec něco dodávat?!
BUDE TO MASO!!!


20. 1. 2016

FOOD MENU - Tak tady máte něco na ochutnávku kamarádi!

Když už, tak už. Nebudeme chodit okolo horké kaše a necháme vás nahlédnout pod pokličku jídel, na která se můžete na JEŠTĚD SkyRace® 2016 těšit.
Profíci z Coloseum catering pro vás nachystali myslím parádní menu, ze kterého si musí vybrat ale už opravdu každý!
Nejenom že budete mít ve startovním balíčku poukaz na jídlo vašeho výběru, ale toto menu k dispozici pro všechny po celou dobu akce. takže není problém ochutnat nebo si přidat podle chuti. A myslím že i za dost příznivé ceny!

Je to zatím jen nástřel a jistě budou změny, ale v hodně podobné formě bychom to rádi přivezli 16.4. pod Ještěd!

MASOVÉ
Rizoto s krůtím masem a hráškem, sypané sýrem
Kuřecí nudličky se zázvorem,jarní cibulkou,mrkví a paprikou,štouchané brambory nebo rýže

VEGETARIÁNSKÉ
Pikantní zelenina s tofu, cizrnou a čerstvým koriandrem, pečené brambory
Pikantní Kuskus s ratatouille

VEGANSKÉ
Zeleninový boršč přesnídávkový
Rýžové nudle s kukuřicí a pórkem
Indická cizrna s červenou čočkou a jasmínovou rýží

GRILL
Grilovaná krkovice
Kuřecí steak
Masový kebab
Pečená kukuřice
Pečená brambory v alobalu se zakysanou smetanou
Sladká kukuřice s máslem

POLÉVKY+BAGETKY+OVOCE
Zeleninový boršč
Silný hovězí vývar s vejcem a zeleninou
Bageta s kuřecím masem, ledovým salátem a francouzským dresinkem
Sýrový sendvič s grilovanou cibulkou
Celozrnná bulka se šunkou a zeleninou
Miska krájeného ovoce

Tak cóóóó? Už máte hlad?:) TĚŠTE SE!


18. 1. 2016

STIASINI – hrdě představujeme generálního partnera JEŠTĚD SkyRace® 2016!

Což takhle si takhle po doběhu dát přímo z pekárny křupavý rohlíček nebo voňavý croissant? A sladký koláček? Že ano? Tak to teda přiďte!
K dispozici bude i báječná italská káva Cellini – čerstvě mletá a připravená za dohledu zkušených baristů. Budeme vše připravovat přímo na místě! A myslím, že budeme jediný závod ve střední Evropě, který má pekárnu přímo v areálu závodu:)
A nebojte se, nedojde! Takže klidně běžte pomalu, mňamky na vás počkají...netlačte se, na každého se dostane:)
...už brzy představíme kompletní menu dobrot které budeme 16.4.2016 servírovat….

A také mi dovolte trochu představit společnost

Česká firma, která působí na trhu od roku 2012 a zabývá se nákupem, prodejem a zprostředkováním prodeje dopékaného pečiva a nabízí především kvalitní produkty nejen českých výrobců, ale také dlouhodobě prověřených producentů z Holandska, Francie, Itálie, Německa…. Všechny ty vůně, chutě a pocity bude možné vyzkoušet přímo v jejich prezentačním stanu v areálu závodu.

TĚŠTE SE!

www.stiasini.cz
www.facebook.com/stiasini


13. 1. 2016

MUSIC - ROZJEDEME TO! A TO POŘÁDNĚ!

Mysleli jste si že si děláme srandu co? Že vás tak trochu taháme za nos? Tak tady to máte... Odhalujeme první KAPELU z naší MUSIC sekce - a to hodně našláplou!

--- HITFAKERS ---
Pořádná dávka funky a sexy rytmů vás dozajista rozbýbe i po těžkém závodě! Samozřejmě ti chytřejší se budou na trase šetřit, aby pak mohli řádně zatančit v kotli a na barech...jako starej dobrej James Brown! Takže krom běžeckých kecek také taneční střevíce s sebou - bude to jííízda!
web: www.hitfakers.com


4. 1. 2016

VELKÁ SOUTĚŽ - VYBERTE MOTTO ZÁVODU!
Tak jako má Johny Walker "Keep movin'...", Apple "Think different..." a The North Face "Never stop exploring..." - I my potřebujeme pořádné a úderné motto!
Prosím vás - skyrunnery, trailisty, outdooráky, lezce, adventuráky a jinou horskou havěť, aby nám s tím trochu pomohla.
Pište, vymýšlejte, buďte kreativní. Vaše nápady pište do komentářů pod příspěvek na naší FB stránce, tak abyste transparentně viděli, jestli už vaše geniální motto nevymyslel někdo o chloupek dřív.

A zadarmiko to rozhodně nebude!
31.1.2016 zasedne věhlasná komise a vybere to nejlepší!
Na výherce čeká FREE startovka, šampíčko od Rotkaeppchen (www.rotkaeppchen.cz), dárek od Inov8 a ještě jedno malé překvápko :)


30. 12. 2015

ULTIMATE SKY CHALLENGE - LIBEREC vs PRAHA vs BESKYDY
Děkuji Jan Bartas (ošklivější polovina legendario redakce TraiLove.cz) za neustálé popichování a chytračení nad nadvládou pražských Pepíků ve světě českého trail runningu. Je myslím na čase si položit zásadní otázku:

Kdo je víc?
Liberecká šlechta, beskydští Lysohorci nebo ukecaná Praha? Horští běžci z podJeštědu, drsňáci z Moravy nebo asfaltoví mastňáci z Podolí? Skromný zenový Honzík D., terminátor Zbynďa C. nebo vykutálený španělský ptáček Jan B.?

Všem lidem při smyslech je to snad jasné. Ale bude tu i pár vyšinutých jedinců, kteří by snad mohli pochybovat o správnosti varianty A.
Pro ty tu oficiálně vyhlašuji ULTIMATE SKY CHALLENGE!
Zaškrtněte hrdě v registračním formuláři ke které skupině patříte a pak už jen mákněte na trati.
V cíli vezmeme nejlepší dva muže a jednu ženu z každého kraje, sečteme jejich cílové časy a vyhlásíme vítěze ULTIMATE SKY CHALLENGE!
Bude to boj na ostří nože! Proto jak vy - chrabří liberečtí horalové, i vy moravští drtiči, tak i vy cápkové ze Staromáku - TRÉNUJTE a TUŽTE SVÁ TĚLA!


16.4.2016 to propukne!


Registruj se!

P.S. Konečně závod v liberecké režii, kde si budeme všichni "rovni". A někteří ještě trochu "rovnější". Připravují se proto i lehce "speciální" startovní podmínky pro naše přátelé a kamarády z hlavního města a Beskyd. A jak by řekl Ivan Horník: "Musíte si tomu štěstíčku jít trochu naproti!"

Sledujte bedlivě náš web, zavčas vše odhalíme...:)


28. 12. 2015

Skyrunner® Czech Series Juniors + U23
Máme výbornou zprávu pro mladé běžce a běžkyně! CZSA jako první v Evropě vyhlásila pro rok 2016 Skyrunner® Czech Series Juniors + U23. A jako první zastávku si vybrala JEŠTĚD SkyRace®!

Co to znamená v praxi?...
To že se budou mladíci a mladice moci poměřit nejenom se zkušenými horskými bardy, ale také mezi sebou. Zabojovat o zajímavé ceny, které jsou pro tyto kategorie vyhlášeny, prohnat stejně mladé zajíce a ukázat, že nastupující generace skyrunningu tu nebude rozhodně jen do počtu! Tak zajíčkové - nabušte přes zimu pořádnou formu a 16. 4. 2016 to rozbalte pod Ještědem!

Registrace od 1. 1. 2016!


Registruj se!


28. 12. 2015

FOOD - KONEČNĚ KVALITKA!
Taky jste unavení a naštvaní, když si po závodě můžete dát tak akorát klobásku nebo guláš? Nic proti nim, ale jistě na ni nemají chuť všichni běžci, zvláště když vídáme stále více vegetariánů, veganů, row foodařů, celiaků, paleáků a jiných alterňáků.
Proto se vám budeme snažit vyjít vstříc i v tomto směru!
Každý závodník obdrží ve startovním balíčku i poukaz na jídlo dle vlastního výběru. Letos začneme možností si zamluvit jak masové, tak i vegetariánské a veganské jídlo. Jídlo pro vás bude připraveno po závodě a vy už nebudete muset řešit, co si tak asi dát dobrého na zahnání hladu.
Při registraci stačí jen zakliknout příslušné jídlo a je to! Krom výše zmíněného připravujeme i velký výběr "klasických" pochoutek na českých akcích, zeleninové a ovocné saláty, dezertíky atd. Dobroty budou samozřejmě k dispozici po celou dobu akce, takže se nebojte, že nebude na přidání :)


24. 12. 2015

Tak jsme to konečně spustili!
Dlouho jsme se s tím mazlili a vylepšovali, aby to stálo za to... A myslím, že můžu být hrdý taťka parádního webu.

Ten by vás měl provázet celými přípravami na první ročník JEŠTĚD SkyRace® a být motivačním a informačním rozhraním, na kterém se dozvíte vše potřebné a užitečné, co budete k celé akci potřebovat. Kdybyste tu přeci jen něco nenašli, tak mi neváhejte napsat na honza@jestedskyrace.cz a já vám pronto odpovím.

1.1.2016 bude přesně o půlnoci spuštěna registrace, takže se můžete v klidu na Silvestra opít, sebrat odvahu a buknout si nejlepší závod ve střední a východní Evropě. :)
Trasu závodu jsme poprvé hromadně odzkoušeli s pár vyvolenými tuto sobotu. A ohlasy? Byly velmi příznivé. Trasa se myslím povedla, ale ze zadýchaných tváří se dalo lehce vyčíst, že zadarmo to rozhodně nebude! Dál makáme na kapelách, zajímavých partnerech i "atrakcích" pro děti, takže se můžete těšit v průběhu roku na zveřejňováni novinek, tak jak půjde čas...
Užijte si krásné Vánoce, nacpěte si břicha cukrovím a salátem, pak pořádně na Silvestra zakalte, ať máte co potit v roce 2016.
Ale neležte, už JEN necelé 4 měsíce a jdeme na to!!!

Registrace od 1. 1. 2016!


Registruj se!