RACE DIRECTOR PÍŠE - Ultrablog10. 9. 2016

UTMB 2016

Zase krásný!!!

Ale uznávám, že by to chtělo trochu rozvést.:)
Měli jsme tu čest pořádat letos MČR ve SkyRace®, takže se sešla skoro kompletní česká špička, zvláště v mužské kategorii. Trochu škoda, že v ženách neodstartovali i některé TOP ženy jako Anka Straková (krátce po porodu), Zuzka Kocumová (kolize z nadcházejícím etapákem v Číně), Zuzka Urbancová (soustředění) a další.
I přesto jsme viděli úžasné výkony a časy, kde především celkový vítěz Ondra Fejfar jako jediný prolomil čas pod 2 hodiny a zafinišoval v čase 1:59:38. Což je úžasný čas, ještě když přičteme větší obtížnost trati oproti 2016!

Napravuji lehkou kritiku na nektuální výsledky ihned po závodě a zde jsou vítězové JEŠTĚD Skyrace® 2017 - MČR ve Skyrace®

Ženy:
1. Pavla Schorná (Mizuno Team/Maratonstav Úpice) 2:23:07
2. Kateřina Matrasová (Salming running) 2:28:26...
3. Zuzana Krchová (Czech Skyrunning Team) 2:39:03

Muži:
1. Ondřej Fejfar(Inov-8) 1:59:38
2. Jan Zemaník(Salomon/Podlysaci.cz) 2:04:04
3. Tomáš Lichý (Salomon/SvetBehu.cz) 2:05:57
Fotky, reporty, videa a postřehy z celého závodu najdete na našem webu v sekci MÉDIA.
Budeme ji stále doplňovat, takže checkujte.
No a samozřejmě naši FB page, kde se to bude aktualitami jenom hemžit.

Jinak se celá akce myslím velmi povedla. Vylepšili jsme zase pár věcí které nás trápily ve 2016, počasí nám přálo (na ještědské poměry nadstandartně:), nikdo se tentokrát neztratil (nebo o něm alespoň nevíme:), ale hlavně - pod Ještěd opět připlula od závodníků a diváků ohromná porce pozitivní energie, která by se snad dala pytlovat a prodávat do depresivních domácností.:) Zase byly k vidění velké emoce. Od euforie, nadšení, až po křeče z vyčerpání. Smích, řev, nadšení, radost z pohybu, života, z hor, z krásného dne, ze společnosti fandící rodiny, kamarádů a stejně "pošahaných" lidí všude kolem.
Takže moc děkuji kamarádi závodníci, že jste přijeli a užili si závod a celý den u nás pod kopcem!
Samozřejmě musím poděkovat našim partnerům, kteří závod finančně nebo materiálně podporují. Bez vás by to nešlo!
A už VŮBEC by to nešlo dělat bez mého týmu dobrovolníků, kamarádů, rodiny a všech, kdo mi s celou akcí pomáhají. Díky díky díky bando moje nejmilejší!

No a co se teda letos povedlo?
Značení tratě
Myslím, že jsme udělaly zase další kroky, aby nikdo z vás nezabloudil a snad se to taky povedlo. Jasně, že byly opět některá místa, která by chtěla o dobrovilníka nebo šipku navíc, vím o nich. Polepšíme to.

Zázemí
Opět jsme ho trochu zkrášlili a snad bylo i útulné. Přidali jsem umývárky, šatny pro dámy i pány, atrakce pro děti, časomíru se super aplikačkou, lepší "look" startovní a cílové rovinky. Snad se líbilo.

Počasí na závodě
Dokázal jsem pro vás letos zajistit myslím ideál počasí na celou dobu závodu. Nestálo to málo, ale stálo to za to!:)

No a co se teda nepovedlo?
Drobné nedostatky na trati a v areálu To, že jsme mohli na některých místech postavit směrovčíka už jsem psal. Že nám kousek trati někdo strhal musíme taky nějak ohlídat a doznačit (btw. pokud uvidíte někde někoho, jak přeznačuje trať závodu, tak mu dejte dělo i za mě!).

Počasí na vyhlášení výsledků
OK přiznávám. Peníze na zajištění celodenního sluníčka jsem nesehnal, tak to prostě před 17hod pustili a trochu nám zapršelo. Škoda no. Ještě hodinku vydržet a bylo by to ideální! Zkusím poladit na 2018! Ale zase na druhou stranu, nebuďme nenažraní že. V neděli ráno při balení areálu pod Ještědem sněžilo a odpoledne bylo nahoře bílo! Slušnej apríl.:)

Drobnosti
Možná mohla být někde u Šámalů ještě jedna drobná občerstvovačka. Zapřemýšlíme. Utvořila se nám docela fronta u registrací při hlavním návalu. Posílíme. A takový docela příjemný problém - došel nám merchandize. Nečekali jsme to a moc mile jste nás potěšili, jaký byl o JĚŠTĚD SkyRace® hadříky zájem. Objednáme, nakoupíme. Na koho se nedostalo, tak se podívejte na náš web do sekce MERCHANDIZE, kde je možné vše objednat. A pro OBROVSKÝ zájem o naše nové červené pletené čepice a čelenky je snad budeme muset udělat i pro vás nebo co:) Původně dělané pouze pro organizační tým. OK půjdeme i public:)

A pokud se vám líbí co a jak dělám, tak se třeba uvidíme už 16. května na našem první zahraničním kempu v Rakousku pod taktovkou TRAILCAMPS ( www.trailcamp) No a nebo 2.12. na WinterSkyrace®2017!

Takže ještě jednou VELKÉ DÍKY kamarádi! A brzy naviděnou!

P.S. Pokud budete mít jakýkoliv nápad, postřeh, podnět, ale třeba i kritiku nebo věc co vám na závodě chyběla, napište mi prosím na honza@jestedskyrace.cz. Vážně bych si to přál. Jen tak, že se to dozvím přímo od vás, závodníků, se můžeme posunout dál a udělat závod ještě lepší!

Zpět na Ultrablog

13 | 4 | 2019
COMPRESSPORT JEŠTĚD SkyRace ®
COMPRESSPORT JEŠTĚD Trail

Registruj se!