novinky 14. 11. 2016

Autor: Sam Straka | Zdroj: www.skyrunning.cz

Poslední závod SkyRace® sezony v Česku – WINTER Ještěd SkyRace®


Letos nový závod Ještěd SkyRace® se v dubnu stal „otvírákem“ skyrunningové sezony. A jeho prosincový brácha WINTER Ještěd SkyRace® se stává „zavírákem“. V okamžiku publikování tohoto článku na Ještědu panuje opravdu zimní počasí se sněhem a jak tak znám trasu, kudy závod vede, bude to v těchto podmínkách asi slušná legrace. Zvláště na úsek v kamenech pod Ještědem se už určitě všichni můžete těšit.

Na kamenech pod Ještědem to může vypadat takto …


… nebo taktoIdea, která vedla následně k realizaci tohoto závodu, se zrodila až v průběhu roku. Proto bylo možné závod zařadit již jen do Rankingu CZSA a nemohl být započítán do Skyrunner® Czech Series. V současné chvíli je zde představa, že v roce 2017 by WINTER Ještěd SkyRace® mohl být finále české Serie, kde by rovněž byly předány ceny vítězům. Ostatně všechny informace k Serii 2017 najdete na našem webu velmi krátce, po definování všech podmínek ze strany SkyMan (účelová společnost, která od letošního roku pro ISF organizuje vše kolem SWS a od příštího roku bude určitým způsobem ovlivňovat i formu národních serií tak, aby byly do jisté míry srovnatelné). Věřím, že konkrétní informace k SWS, šampionátům v roce 2017 (MS, ME, MČR) i Skyrunner® Czech Series budu moci zveřejnit nejpozději do poloviny prosince. Ale zpět k závodu …K okamžiku publikování článku je přihlášeno 323 běžců a dá se očekávat, že týden a ž dva před závodem se dohlásí ještě další běžci, kterým se buď závod bude hodit do jejich plánů, zláká je představa pěkné a těžké trati, budou se chtít potkat s kamarády před zimou, nebo je upoutá kromě závodu i další program, kterým je Honza Dušánek zahrne.
V případě volných míst je možné se přihlásit i na místě, ale nedoporučoval bych na to spoléhat. Zváště pokud bude šance na krásné počasí, může se na poslední chvíli rozhodnout opravdu hodně běžců. Liberec je jasně sportovní město.

UŽ JSTE SE ROZHODLI REGISTROVAT ? PAK TADY JE TO SPRÁVNÉ MÍSTO

Na trati už trénují desítky běžců – ať už sami nebo na společných výbězích organizovaných race directorem (Honza Dušánek) – s každým výběhem zájem roste a přichází čím dál víc lidí. Nový vylepšený look v areálku WINTER SkyRace® – delší cílová rovinka – lepší vizualizace
Pořadatel nachystal speciální mapku pro „fanoušky“ (rodiny, kamarády, návštěvníky) – s vyznačenými nejlepšími místy na trati, kde můžou běžce vidět a zafandit svým favoritům.Tady máte zatím nějaké tipy ode mě, kde máte šanci pofandit na více místech a ještě stihnout cíl …

Doporučuji vyrazit alespoň 15 minut před startem a vyběhnout nebo vyšlápnout po trati pod lany na Skalku (1). Běžci pak běží přes Pláně a Šámalovu boudu, dolů do Světlé a teprve pak poprvé na Ještěd. Takže máte dost času na přesun buď jen na Ještědku (2a), nebo až na vrchol Ještedu (2b). Po průběhu běžců se můžete vydat z Ještědu proti směru tratě dolů na začátek výběhu (3a) nebo konec seběhu (3b). Odtud pak se stihnete přesunout zafandit do cíle (4).

Hřeben na SkalcePod JeštědemKameny Pod JeštědemJaká zajímavá jména lze najít v současné startovce …

MUŽI
Balatka Jaroslav
Brýdl Pavel
Otevřel Vít
Nezval Ondřej
Ondruch Adam
Rubič Daniel
Štverák Tomáš
Urbaczka Jan
ŽENY
Kocumová Zuzana
Štalzerová Lada
Chmelková Kristýna
Mücková Petra
Hampejsová Martina
Tuhovčáková Veronika

Většina našich TOP běžců a běžkyň byla na závod pozvána ředitelem závodu a možná ještě zvažují svou účast – věřím, že další snad do startovky přibudou

EXPO se rozrůstá a návštěvníci si až do tmy budou moci projít, vyzkoušet a případně koupit celou řadu různých sportovních i nesportovních doplňků. Potvrzené kapely THE BROWNIES a liberecká oblíbená kapela TRES UDOS – bude o zábavu postaráno. DJ párty až do noci! V teple vyhřívaného stanu.
DECATHLON postaví malé EXPO pro děti – závody, aktivity, zkoušení sportů….budou partnerem dětských závodů
10:15 – „Dětský závod SNĚHULÁK“ – pro děti do 5 let na 200 metrů
10:45 – „Dětský závod MRAZÍK“ – pro děti 5-10 let na 600 metrů
11:15 – „Běh SNOW SLIDE “ – starších žáků/žákyň 11-15 let na 1200 metrů

Ještěd od startuBudou nachystané 2 „kamenité prémie“ při výlezech na Ještěd – 1.prémie – sportovní – od firmy BRUBECK (termoprádlo) a 2. prémie „nápojově-motivační :)“ od firmy UNITED BRANDS.
Bohaté partnerské dary pro vítěze jednotlivých kategorií
Závěrečná tombola pro všechny – ubytování a wellness v PYTLOUN GRAND HOTELU IMPERIAL, 2 free lístky na ROCK FOR PEOPLE 2017, ceny od RED BULL, UNITED BRANDS, SVIJANY, INOV-8 a další – rozhodně neodcházejte hned po závodě. „icebar“ od FLIRT vodky – bude i něco ostřejšího na zahřátí
Výborná káva od liberecké pražírny NORDBEANS s jejich mobilní kavárnou – bude i široký výběr čajů, dortíků a dalších pochutin.
Testování obuvi MIZUNO a holí LEKI.

První výstup po startu na Skalku pod lanyZÁKLADNÍ INFO K ZÁVODU

KDY

– sobota 3.12.2016, start v 10:00

KDE

SKI AREÁL JEŠTĚD www.skijested.cz / hlavní parkoviště bude zde VYHŘÍVANÝ velkokapacitní stan s posezením a PŘEVLÉKÁRNOU, úschovna batohů, mobilní záchodky a SPRCHY s teplou vodou v budově u skokanských můstků (cca 500m pohodlné chůze).

ČASOVÝ LIMIT

6 hodin Limit je nastaven velmi volně, není obava, že by jej nezvládli všichni

TRASA

21,5 km / 1350 m+ – vice na mapě TRASA ZÁVODU

REGISTRACE NA ZÁVOD

Registrace jednotlivců na závod stále ještě probíhá v sekci REGISTRACE. Jen počítejte s tím, že počet startujících je limitován. A jak už pořadatel avizoval, nebude to jen běžecká akce! Jeho slovy : „Rádi bychom trochu stmelili kolektiv, proto se pro vás chystají kapelky, DJ’s, bary, pořádné jídlo, vyžití pro děti, masáže, aktivity a spousta dalších překvapení! Byli bychom moc rádi, kdybyste po závodě hned nesbalili kecky a nefrčeli domů. Zůstaňte, dejte si nějakou dobrotu, drink, poslechněte kapely, popovídejte s kamarády a večer stoprocentně zapaříme! No a v neděli to můžete opět vypotit v Liberci a okolí. Možností je tu spousta!“

PROGRAM

7:30 – 9:30 – Prezence (akreditační stan v areálu WINTER SkyRace® 2016)
10:00 – Start hlavního závodu
10:15 – „Dětský závod SNĚHULÁK“ – pro děti do 5 let na 200 metrů
10:45 – „Dětský závod MRAZÍK“ – pro děti 5-10 let na 600 metrů
11:15 – „Běh SNOW SLIDE “ – starších žáků/žákyň 11-15 let na 1200 metrů
12:00 – Očekávaný doběh prvních závodníků
13:00 – THE BROWNIES
14:30 – Vyhlášení výsledků
15:30 – TRES UDOS
17:00 – konec limitu závodu
18:00 – noc – Snow Jam by DJ HRUSHA

DOPROVODNÉ AKTIVITY V PROGRAMU:

19:30 – 19:40 – Běžecká rozcvička s Bootcamp teamem (10min)
10:15 – 10:45 – Ukázkový outdoor trénink s Bootcamp teamem (30min)

VYHLAŠOVANÉ KATEGORIE NEBO JEDNOTLIVCI

MUŽI:
absolutní vítěz
Junior: 16 – 19 let
U23: 20 – 23 let
24 – 39 let
40 – 55 let
56 – 99let
nejzkušenější účastník:)
+ poslední finisher v časovém limitu (ten co si trať užil nejdéle)
ŽENY:
absolutní vítězka
Junior: 16 – 19 let
U23: 20 – 23 let
24 – 39 let
40 – 55 let
56 – 99 let
nejzkušenější účastnice:)

V CENĚ STARTOVNÉHO ZÁVODNÍK ZÍSKÁVÁ

startovní číslo s vlastní jménem a jednorázovým nevratným čipem
startovní tašku závodníka
finisherský dárek
fotografii z trati nebo cíle závodu
3x občerstvení v průběhu závodu
okamžité občerstvení po doběhu do cíle
občerstvení v cíli (masové, vegetariánské nebo veganské jídlo dle výběru, nápoj dle výběru)
možnost osprchování (možná bude i teplá voda :))
možnost uschování batohu v ÚSCHOVNĚ
zajištění a značení závodu
parkování ZDARMA
možnost masáže a kinezio tejpingu za drobný poplatekOBČERSTVOVACÍ STANICE

2x chata na Pláních
1x Dvořákův kříž
k dispozici bude – voda, iontový nápoj, cola, čaj, ovoce, rozinky, sladké pečivo, sůl a další dobroty

POVINNÁ VÝBAVA ZÁVODNÍKA V ZÁVODĚ

Pro vaše bezpečí a vzhledem k extrémním klimatickým podmínkám, které můžou v prosinci nastat, jsme se rozhodli pro POVINNOU VÝBAVU PRO VŠECHNY ZÁVODNÍKY!
alu fólie plně nabítý mobilní telefon
DOPORUČENÁ VÝBAVA (HLAVNĚ PRO HOBBY ZÁVODNÍKY)
0,5l tekutiny (voda, ionťák apod.)
energetický gel, tyčinka, sušenka
v návaznosti na aktuální počasí – trekové hole, nesmeky, nepromokavá bunda, termotriko, dlouhé kalhoty apod.
Apelujeme na VŠECHNY závodníky, aby nepodcenili zimní počasí, náročnost a délku tratě! Podstupujete závod na vlastní nebezpečí a pevně věříme, že víte, jak se o sebe v horách postarat. Svozové autobusy jako na městských závodech nebudou
Věřím, že WINTER Ještěd SkyRace® bude povedenou akcí, která se napevno začlení do českého skyrunningového kalendáře a pdobně jako i další akce Honzy Dušánka se vryje i do srdcí účastníků.

2 - 12 - 2017
WINTER SkyRace®
WINTER Trail

registrace bude spuštěna od 1. 9. 2017

Registruj se!